10 stlačení: jednoduchá metoda posilující zdraví jater

Jak se dá masáží zlepšit výkon jater.

Šiacu je systémem péče o lidské zdraví. Jeho kořeny jsou v Japonsku, i když byl ovlivněn čínskou léčitelskou tradicí i současnými vědomostmi Západu. Jeho chápání a přístup k lidskému životu a léčení je celostní povahy a opírá se kromě tradiční medicíny také o filosofické systémy Dálného východu. Šiacu využívá akupunkturních drah a bodů k tlakové masáži prováděné prsty. Cílem je harmonizovat oběh životní energie. Bylo by však chybou pokládat šiacu za pouhý druh masáže. V Japonsku je oficiální léčebnou metodou uznávanou státem. K výkonu však musí mistr mít povolení ministerstva zdravotnictví, které nedostane bez absolvování tříletého universitního studia. V jiných zemích zatím šiacu takové postavení nemá, i když například v USA, Kanadě či zemích EU sílí snahy právní postavení šiacu upravit. Zatím v Evropě působí Evropská federace šiacu, požadující od mistrů alespoň dvouapůlleté vzdělání a minimální praxi 500 hodin. Dobře připravené mistry šiacu už můžete najít také u nás.

Seznámíme vás nyní s masážním postupem umožňujícím zlepšení funkce jater.

Deset stlačení v oblasti jater, která je třeba provést prsty obou rukou přitisknutými těsně k sobě, vám pomůže zlepšit výkon jater.

Bolest, kterou můžete zpočátku při provádění procedury pociťovat, je důsledkem nedokonalé jaterní činnosti a s postupem léčebné masáže bude ustupovat.

Tato metoda rovněž brání v rozvinutí příznaků kocoviny.

Masáž stimuluje činnost bránice a dále aktivuje činnost trávicí a dýchací soustavy.

Spolu s normalizovanou činností jater tak podporuje celodenní dobrý tělesný pocit a náladu.

Způsob provedení

Bodovou jaterní masáž šiacu provádíme hned ráno a ležíme při ní na posteli. Zabere nám všehovšudy pouhé tři minuty.

  • Dlaně s pokrčenými prsty přitisknutými těsně k sobě položíme na bod znázorněný na obrázku.
  • V průběhu tří minut bod desetkrát stlačíme, po každém stlačení uděláme malou pauzu.
  • Zpočátku se mohou ozvat bolestivé pocity, které však postupem času budou slábnout a vymizí.

Masáž je velmi jednoduchá. Je však třeba vědět, že při chronických onemocněních či poruchách funkce jater je nezbytné konzultovat lékaře ohledně její vhodnosti.

Zlepšení výkonu jater ovlivňuje celkové zdraví a tělesný pocit. Zbavíte se nepříjemných pocitů v jaterní oblasti, zlepší se vám nálada i pracovní výkon. Pokud si nejste jisti, zda masáž provádět, obraťte se nejprve na lékaře.

=========
Jak lidské myšlenky ovlivňují zdraví
Poklepávání: jednoduchá metoda čínské medicíny očišťující organismus.