10 přikázání zdravé ženy

10-prikazani-zdrave-zeny

Každá žena by ráda byla vždycky zdravá, svěží a plná sil. Zkusíte-li dodržovat tato pravidla, možná vám to vyjde.

Aby nás zdraví nezradilo, je třeba starat se o ně nikoli čas od času, ale pravidelně a stále. Nestačí jíst pokud možno zdravé potraviny a chodit cvičit. Podívejte se na naše pravidla a zamyslete se, co byste měla ještě vylepšit.

15 minut na sport

Bez ohledu na náladu, stupeň pracovní vytíženosti a momentální stav počasí byste každý den měla věnovat 15 minut cvičení. Velice rychle si na to zvyknete, cvičení se vám stane něčím podobně samozřejmým jako je čištění zubů nebo ranní sprcha.

Dokonalý zevnějšek

Jestliže dobře vypadáte, máte výbornou náladu. Pozitivní naladění je hlavní podmínkou zdraví psychického i fyzického. Ne nadarmo předkové říkali: Veselá mysl – půl zdraví. Pro ženu je pěkný zevnějšek velmi důležitý. Musí se sama sobě líbit.

Snídaně je povinná

I když jste zaspala a máte zpoždění, nevynechávejte v žádném případě snídani! Svět se nezboří kvůli nějakým deseti patnácti minutám, než se najíte a nabijete energií do nového dne.

Pravidelné jídlo

Měla byste jíst pravidelně, a to pětkrát denně. Pravidelná, do celého dne rozložená strava je nejlepší obranou proti nabírání na váze.

Kvalitní spánek

Kvalitní spánek vám dodá svěžest do celého nadcházejícího pracovního dne. Má příznivý vliv na stav a funkci vnitřních orgánů i na vzhled pleti. Spánek dlouhý minimálně 7-8 hodin je zárukou pevného zdraví.

Pozitivita

Snažte se nešířit dál špatné zvěsti a informace a vůbec se vyhýbat rozhovorům o zlých věcech. Šetříte tak vlastní nervovou soustavu a prokážete velkou službu svému okolí.

Žádné drby

Klevety jen kazí vzduch a odvádějí pozornost od sebe samé k jiným lidem. Přivádějí vás k pocitům zklamání a sklíčenosti. Snažte se jim nenaslouchat a budete se cítit o mnoho líp.

Láska k vlastnímu tělu

Každý den dopřejte něco užitečného a příjemného vlastnímu tělu. Cvičení, výživná maska, masáž, zdravé jídlo, to všechno jsou projevy péče a lásky k němu. Vrátí se vám to!

Hudba pro pocit štěstí

Harmonický souzvuk klasické hudby nejenom zlepšuje náladu; pomáhá také upevňovat nervový systém. Některé melodie dokážou léčit. Poslouchejte hudbu, která je vám příjemná, každý den.

Pitný režim

Pro správné fungování organismu mají tekutiny klíčový význam. Pokud nedostatečně pijete, odpíráte svým orgánům možnost správně pracovat. Dodržujte pitný režim – toto jednoduché pravidlo má pro zachování zdraví zásadní význam.

=========
Energetický význam správného držení těla
Co se stane, budeme-li 30 dnů pít z tekutin pouze vodu