Účinný způsob očisty organismu podle Katsuzóa Nishiho.

V tomto článku vás seznámíme s jednoduchým a velmi účinným způsobem očisty organismu pomocí obyčejné rýže, jak ho prováděl Katsuzó Nishi (1884-1959), známý japonský léčitel.

Katsuzó byl člověk stižený mnoha chorobami a neduhy. Přestože dokázal vystudovat technický obor a stal se inženýrem, věnoval mnoho času nejprve hledání vhodných léků, poté léčebných metod a nakonec jejich vytváření. Hledal zkrátka, co by mu pomohlo. Vytvořil svůj vlastní ozdravný systém (Nishiho systém zdraví), jehož součástí byla i očista organismu.

Existuje mnoho metod detoxikace organismu. Tato je založena na rýži. Rýže působí příznivě na lidský organismus a napomáhá odstranění mnoha zdravotních problémů.

Jak očistit organismus pomocí rýže.

Podle receptu Katsuzó Nishiho je možné použít jakoukoli rýži, včetně rýže drobně lámané. Na jednu porci stačí 1-2 polévkové lžíce.

  • Rýži si připravíme předem. Namočíme ji do studené vody nejméně na 10 hodin, nejlépe však přes celou noc.
  • Vodu, ve které byla rýže namočena, slijeme, zalijeme ji novou vodou. Dáme vařit.
  • Když rýže vzkypí, počkáme asi půl minuty a pak stáhneme hrnec z ohně.
  • Slijeme přes síto a rýži důkladně propláchneme studenou vodou.
  • Poté celý postup opakujeme – rýži znovu zalijeme vodou, přivedeme ji k varu, malou chvilku ji necháme na malém ohni vařit, vyklopíme na síto a propláchneme vodou. Opakujeme celkem čtyřikrát. Tak získáme dobře rozvařenou rýži bez lepku.

Toto jídlo může být skvělou snídaní, nesmíme však do něj cokoli přidat – žádnou sůl ani cukr, ovoce čerstvé ani sušené, zkrátka nic. Po snězení jedné porce můžeme jakoukoli tekutinu pít až po čtyřech hodinách – čaj, kávu nebo vodu, na tom nesejde. Důležitá je čtyřhodinová pauza. Po 14. hodině si pak můžete dát nějakou rybu, luštěniny, zeleninu nebo ovoce. V 17 hodin je čas pouze na ovoce. V 17.30 si dáte zeleninu, ořechy, rybu nebo kuře. Zeleniny snězte třikrát více nežli masa. Nemíchejte také dohromady bílkoviny se sacharidy. Pít můžete vodu, nikdy však hned po jídle. Když se budete držet těchto pravidel, vaše tělo stráví jídlo během tří hodin. Nepůjdete spát hladoví s prázdným žaludkem.

Obnovit organismus po dlouhé zimě, kdy pociťujeme nedostatek vitamínů, můžeme za pomoci rýže ochucené bylinkami a zeleninou.

Tuto očistu organismu se doporučuje provádět jednou za tři roky.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz Začněte svoji cestu za tělem snů teď hned!

=========
Co byste si měli uvědomit, než začnete se „zázračnou dietou“?
Jednoduché rady pro zdravý život