Rychlá hudební pomoc. Zvuky, které umějí léčit.

Lidská znalost o léčivé schopnosti určitých zvuků je velmi starého data. Staří Egypťané léčili nespavost sborovým zpěvem. Ve starších dobách přičítali v Řecku různým zvukům trub vliv na psychická onemocnění a neurózy. Meditační techniky mnoha duchovních tradic odedávna využívají zvuku a jeho vibrací jako základního prostředku léčení a duchovního rozvoje.

Na vědecké úrovni bylo prokázáno, že radostný půhodinový zpěv má příznivý vliv na náladu člověka i na to, jak se celkově cítí. Zpěv nutí dýchací ústrojí k plnému výkonu, stimuluje lepší zásobení buněk kyslíkem,  a ve značné míře se tak kladně odráží na obranyschopnosti organismu.

Rychlá hudební pomoc

Muzikoterapie je způsob léčení za pomoci zvukových vibrací hudební povahy. Zvuk obsahující hudbu je schopen nejenom různým způsobem působit na lidské emoce, ale vytvářením biorezonančních kmitů také ovlivňuje jednotlivé orgány a kosti lidského těla. Každý hudební nástroj má svůj témbr – zvukové zabarvení, kterého se využívá při terapiích  psychologických poruch a psychického stavu jako celku.

Některé zvuky mohou stimulovat uzdravování orgánů.

Housle – působí na mnohá duševní traumata jako balzám.

Flétna – konejší projevy podrážděnosti a příznivě působí na dýchací orgány.

Strunné nástroje – kladně působí na srdeční sval.

Klarinet a buben – udržují v normě krevní tlak a příznivě působí na krevní řečiště.

Klavír – pomáhá chránit ledviny a močové cesty a rovněž štítnou žlázu.

Saxofon – stimulující účinky na sexuální touhu.

Akordeon – působí na problémy v břišní oblasti.

Trubka – pománá při radikulitidě (zánět míšního kořene).

Cimbál – podpoří játra.

Varhany – rozvíjejí myšlenkové procesy a vyvažují energetické toky v páteři.

Léčebný efekt vzniká spojením vibrační frekvence zvuků různé výšky, které rezonují s orgány lidského těla. Odborníci tvrdí, že nota „ef“ svou frekvencí odpovídá práci žaludku a střev. Zvuk s frekvencí „do“ zbavuje psoriázy, tedy lupénky. A melodická intonace „si sol do“ je využitelná při léčbě onkologických onemocnění.

Chrámový zpěv nebo meditativní hudba pomáhají uchovat mládí. Džez podporuje srdce a stimuluje krevní oběh. Hudební klasika uvádí do normy nervový systém a vytváří dobrou náladu.

Útržky melodií a zvuky zaslechnuté ráno ovlivňují naši náladu po celý den. Ovlivňování duševního a tělesného stavu člověka prostřednictvím zvuků přírody je jedním z nejoblíbenějších směrů ve zvukoterapii. Často ho vyhledávají obyvatelé měst. Kladné emoce spolehlivě probouzí kočičí mňoukání, zpěv a cvrlikání ptáků, šum deště, zurčení vody, praskot dřeva v krbu nebo táboráku, pomalý šum mořského příboje nebo chrupání sněhu pod nohama.

Prvenství náleží zvukům, které vydávají delfíni. Široký delfíní  frekvenční rejstřík pomáhá při onemocněních mozku a celého nervového systému. Stejně tak léčí neplodnost. Kladné účinky zaznamenalo 70% lidí, kteří tuto terapii podstoupili.

Snažte se vyhýbat zvukům, které dráždí. Buďte co nejčastěji v přírodě, kde se člověk může kochat přirozenými, živými zvuky. Pokud tu možnost nemáte, využijte možnosti poslechnout si záznamy těchto zvuků v domácím pohodlí, nebo vyzkoušejte klasickou hudbu.

=========
5 přikázání pro zdraví od východních mudrců
Lekce uzdravující síly mysli od Louisy Hay