Pokud se v noci v tuto dobu budíte, může to signalizovat problém

budite-se-v-noci

Budíte se v noci vždycky ve stejnou dobu a už vás nebaví dohadovat se, co se vlastně ve vašem těle děje? Nejvyšší čas si to ujasnit. Čínská medicína pracuje s biologickými hodinami lidského organismu, které vám mohou ukázat, jaké potíže nebo pocity vám ve kterou dobu nedají spát.

Energetické hodiny lidského organismu:

01:00 JÁTRA Očišťování a spánek

03:00 PLÍCE Hluboký spánek

05:00 TLUSTÉ STŘEVO Čas probudit se a napít vody

07:00 ŽALUDEK Snídaně

09:00 SLEZINA Práce a aktivita

11:00 SRDCE Obědvejte, komunikujte, spolupracujte

13:00 TENKÉ STŘEVO Řešte otázky, napravujte vztahy

15:00 MOČOVÝ MĚCHÝŘ Pracujte, učte se a pijte čaj

17:00 LEDVINY Večeřte, nabírejte síly

19:00 OSRDEČNÍK Uvolnění, blízkost

21:00 MERIDIÁN TŘÍ OHŘÍVAČŮ Odpočinek

23:00 ŽLUČNÍK Regenerace

A co to znamená?

1. Mezi 21. a 23. hodinou těžko usínáte

V tuto dobu jsou aktivní oběhové cesty. Pokud máte v tento čas potíže s usínáním, jde možná o problémy s imunitou, nadledvinkami či štítnou žlázou. Psychologickými faktory ovlivňujícími spánek v tuto dobu, jsou stres, zmatek v myšlenkách, soustředění na vlastní osobu.

2. Budíte se mezi 23. a 1 hodinou.

Doba aktivity žlučníku. Tento orgán zodpovídá za zpracování tuků zkonzumovaných během dne. Pokud se budíte, je třeba do jídelníčku zařadit více zdravých tuků. Pokud se za něco odsuzujete nebo odsuzujete jiné, můžete mít v tomto časovém úseku rovněž potíže se spaním.

3. Budíte se mezi 1 a 3. hodinou

Čas jaterní aktivity. Spánek narušený v tuto dobu signalizuje, že tento důležitý orgán přetěžujete. Omezte alkohol a upravte svůj jídelníček, abyste se vyhnuli problémům. Zloba, hněv a pocity viny rovněž ruší spánek v tuto dobu.

4. Budíte se v době od 3 do 5

Plíce v tuto dobu hromadí kyslík, aby ho předaly do celého organismu. Je to čas, kdy lidé pociťují smutek, žal a hoře. Pokud se budíváte, je to příznak hrozící deprese. Přejděte ke zdravější stravě a snažte se více pobývat na čerstvém vzduchu.

5. Budíte se mezi 5. a 7. hodinou

Aktivuje se tlusté střevo, není tedy divu, že jste se probudili. Právě v tuto dobu vás to možná nutí k návštěvě toalety. Abyste se problému zbavili, pijte více vody. Emočně vás ruší bezvýchodná situace, v níž se snad nacházíte, nebo netrpělivé očekávání nějakého životního pohybu vpřed.

Když nyní víte, v čem tkví problém, můžete začít pracovat na zkvalitnění svého spánku. Přejeme vám klidné sny!

=========
Pět příznaků nedostatku bílkovin v organismu
Tíhnutí k těmto pěti potravinám může signalizovat zdravotní problém