Horké nápoje spalující tuky: 5 top variant

Nápoje spalující tuk, které vás zároveň v mrazivém zimním počasí zahřejí a ochrání před nastuzením.

Za studených zimních dnů se člověk velmi často touží pořádně zahřát. Organismus nalhavě žádá nějaké syté jídlo. Můžeme ho však tak trochu podfouknout a nahradit jídlo horkými nápoji, které zároveň spalují tuky. Horký nápoj je žaludeční stěnou vstřebáván mnohem rychleji než nápoj studený, a vytváří tak iluzi nasycení.

Pokud takový nápoj vypijeme dvacet minut před obědem, snížíme svou chuť k jídlu. Máte-li zájem takový nápoj vyzkoušet, využijte naší nabídky. Přinášíme vám 5 nejzdravějších a přitom jednoduchých receptů. Společné mají jedno: nepřislazujeme je cukrem.

Nápoje spalující tuky, které vás v zimě zahřejí a po kterých určitě nepřiberete:

1. Zelený čaj s kousky ananasu

Tento nápoj účinně povzbuzuje látkovou výměnu, úžasně tonizuje organismus a dokonale vás prohřeje. V ananasu obsažený enzym bromelin je známým spalovačem tuku. Vysoké množství vitamínu C, betakaroten, vitamín B, kyseliny listová a maleinová, draslík, fosfor a železo jsou vynikajícím bonusem.

Příprava: v jednom šálku 3 minuty louhujte zelený čaj, na dno druhého vložte lžíci drobných kostiček ananasu. Přelijte ananas vylouhovaným čajem. Hotovo. Čaj nelouhujte déle než tři minuty, aby nebyl hořký. Přislazení není potřeba, ananas zajistí jak sladkost, tak mírnou nakyslost.

2. Mátový čaj s citrónem a skořicí

Kdo by neznal mátu peprnou? Čaj z ní se běžně používá při zažívacích obtížích, protože zmírňuje křeče a napětí svaloviny střevní stěny. Máta je dobře známá schopností uvolňovat rýmou zacpaný nos a osvěžit dech. Mentol v mátě obsažený podporuje trávení. Máta je často součástí prostředků proti překyselení žaludku a pálení žáhy. Citron čaj obohatí vitamínem C. Zásadité účinky citronové šťávy se výborně doplňují s účinky máty. Citron také snižuje chuť na sladké. Skořice snižuje hladinu krevního cukru až o 30 procent, což je pouhý malý výsek z předlouhého seznamu jejích vynikajích vlastností. Je běžně využívána v hubnoucích dietách a procedurách. Snažte se zajistit si pravou cejlonskou skořici, nikoli na trhu běžně prodávanou čínskou.

Příprava: asi 2 a půl deci vařící vody nechte odstát, aby měla teplotu kolem 80 stupňů. Přelijte jí buď čerstvé nebo sušené lístky máty a nechte louhovat 5-10 minut. Aby tekutina během louhování neztrácela teplotu, můžete hrnek postavit do horké vodní lázně. Sceďte, přidejte lžičku citronové šťávy a podle chuti skořici (maximální denní dávka skořice jsou 3 g).

S mátou i skořicí začínejte s malým množstvím, než si najdete poměr, který vám bude chutnat. Tento čaj vás zahřeje, pomáhá při hubnutí a při dlouhodobém užívání je výborným detoxikačním nápojem.

3. Punč z jablečné a bezinkové šťávy

Тento nápoj aktivuje a harmonizuje proces látkové výměny a spaluje v organismu tuky.

Příprava: smíchejte 1 a půl deci jablečné šťávy se stejným množstvím šťávy bezinkové, přidejte 2 hřebíčky, na špičku nože skořice. Pomalu přiveďte k varu, ztlumte oheň a nechte mírně pod pokličkou vařit ještě 5 minut. Vypněte, dolijte lžičku citronové šťávy, nechte lehce ustát a pak vyjměte koření. Můžete rovnou ochutnávat. Je to dobré, zdravé a krom toho, že se pěkně prohřejete, spálíte nějaké tuky.


4. Zázvorový čaj s citrónem a skořicí

Tento čaj je vynikajícím prohřívacím nápojem, který vás dokáže zbavit prvních příznaků nastuzení. Krom toho povzbuzuje aktivní štěpení tuků, odvádění v organismu nahromaděných škodlivých toxických látek a čištění střeva. Zázvor vyvažuje trávicí procesy a tlumí pocity hladu. Skořice výrazně snižuje hladinu krevního cukru.

Příprava: asi dvoucentimetrový kousek zázvoru pokrájejte na velmi jemné plátečky, vložte do porcelánové konvice, přidejte jednu celou skořici a 3-4 hřebíčky. Zalijte maximálně litrem vroucí vody, louhujte 5-10 minut. Sceďte, přidejte šťávu z jednoho citronu. Můžete dosladit medem.

5. Horký jablečný cider

Jablečná šťáva a citron se skořicí pomáhají se prohřát i zbavit se tuků.

Příprava: asi půl litru cideru vařte chvilku mírným varem. Můžete do něj přidat na kousíčky pokrájené jablko. Kořeňte mírně badyánem, vanilkou, hřebíčkem a skořicí. Stáhněte s plotny, doslaďte troškou medu a přidejte lžičku citronové šťávy. Prohřívací nápoj spalující tuky je na světě.

=========
2 obyčejné ingredience zbaví tělo tuku i parazitů
Povzbuzení metabolismu a hubnutí s využitím starobylého indického cvičení