Energetická gymnastika: jak si uchovat mládí a krásu

Dnešní doba je dobou velkých energetických výdejů a obnovovat svou energetickou rovnováhu je stále náročnější pro každého z nás. Jednoduchá sestava cvičení je zaměřena na upevnění lidského bio pole a zvýšení jeho odolnosti vůči negativnímu vnějšímu působení.

Energetická gymnastika umožňuje stabilizaci emocionálního pozadí a obnovu oběhu volně proudící energie. Bylo vědecky prokázáno, že časově nijak náročné, zato však každodenní cvičení pomáhá omladit organismus a udržet jeho tonus.

Gymnastika čistí a obnovuje energetické kanály člověka. V důsledku toho do nich může energie z prostoru volně pronikat. Obnovení a dodatečný zdroj sil umožňují omlazovací proces v organismu. Sestava je vhodná pro každého, bez ohledu na věk a zdravotní stav. Pravidelné cvičení obnovuje ochranné bio pole, zvyšuje odolnost organismu vůči stresu a celkově zvedá náladu.

Sestava:

Cvičení 1: Postavte se zpříma, protáhněte se. Pak se zvolna položte na záda. Pomalu vdechujte nosem a vydechujte ústy. Představujte si, jak do vás energie Země proudí v podobě lehkého, stříbřitého proudu. V končetinách cítíte mravenčení od pronikající energie a rozum máte plný radosti a veselí.

Cvičení 2: Postavte se. Svůj ochranný obal si představte jako kokon, který vás spolehlivě chrání před negativními vlivy zvnějšku. Rozpažte a opřete se rukama o myšlené zdi. Zvedněte hlavu, zavřete oči a nechte sebou procházet proud energie přicházející z Kosmu. Jeho síla je tak mocná, že vás zbavuje tíže. Jako byste se vznášeli nad podlahou.

Cvičení 3: Zaujměte embryonální polohu a představujte si, jak se zemní a vesmírný energetický proud setkávají ve vašem organismu. Slévají se, proplétají do záhadné kresby a osvětlují váš vnitřní svět jasným světlem. Šíří se kolem vás fontána energetických krůpějí, omlazující váš organismus. Kapky se dotýkají vaší tváře, vsakují se do pokožky, působí na bio pole a zacelují trhliny ve vašem ochranném obalu.

K uzavření energetických proudů použijte jednoduchou myšlenou afirmaci: „Mé tělo se naplňuje energií, jsem energie. Mé tělo je utkáno z energetických impulsů. Naplňují celou mou bytost, jsem silnější a mladší“.

Cvičení 4: Postavte se a uvolněte. Postupně provádějte tyto cviky: Naklánějte hlavu střídavě k levému rameni, na prsa a k pravému rameni. Pracovat musí pouze šíje. Napřimte záda a střídavě napínejte a povolujte zádové svalstvo. Postavte se na špičky a natáhněte paže. Znovu se volně postavte. Energie začne obíhat v horní polovině těla. Bude obnovovat mysl a city.

Cvičení 5: Položte se na pevnou podložku, přitiskněte k ní pánev a setrvejte v této poloze. Horní část trupu střídavě obracejte do stran; můžete si pomáhat rukama. Představujte si, že vámi pohybuje křišťálově čistá energie Země. Prochází chodidly a stoupá vzhůru k páteři, vaše tělo opouští hlavou a bere s sebou všechny pochybnosti a úzkost.

Cvičení 6: Stále ležíte na podložce. Přitiskněte k ní teď lopatky a pánev s nohama obracejte do stran. Energie Kosmu se k vám vrací temenem hlavy stejnou cestou, kterou postupovala energie Země, pouze v opačném směru. Odnáší s sebou neduhy a zaceluje trhliny v energetickém poli.

Cvičení 7: Na závěr si klekněte. Představte si proudy energie cirkulující kolem vás. Představujte si je jako čistou chladnou vodu, přicházející z hor. Umyjte se v ní. Cítíte, jak voda mrazí. Zatřepte rukama, abyste se zbavili nahromaděné únavy. Pokožka se vám vyhlazuje a začíná zářit. Zopakujte cvik třikrát a pomalu vydechněte.

Cvičit můžete v každém čase, který vám vyhovuje. Začněte jedním cvičením, postupně prodlužujte dobu trvání a zvyšujte počet opakování.

=========
Devět důvodů proč začít běhat
17 nejlepších cviků snižujících váhu