6 typů obezity a jak se zbavit každého z nich

obezita3

Zamysleli jste se někdy na tím, proč se vám nedaří hubnout, i když pravidelně cvičíte a držíte přísnou dietu?

Možná, že se vám to nedaří proto, že nevyvíjete to úsilí, které byste měli.

Odpovědi  se  skrývají v tom druhu obezity, s nímž zápolíte. Na tom, kde na těle se vám zejména hromadí tuk, závisí také efektivní volba strategie hubnutí.

Zde je 6 typů obezity spolu s nápovědou, jak se jí zbavit.

1. Obezita z přejídání.

Přejídání  je  celosvětově  hlavním  důvodem  potíží  s  nadváhou.  Jestliže  se  vám tuk rovnoměrně  hromadí  v  celé  horní  polovině  těla,  znamená  to,  že konzumujete příliš mnoho cukru a vůbec se přejídáte.

Může  se  vám  zdát,  že  v tomhle důvod není. Vždyť kolegové nebo členové rodiny jedí dokonce  víc  než vy,  a tak rychle určitě nepřibírají!  Co na to říci?  Nejspíš podceňujete množství jídla, které sníte vy a přeceňujete, co snědí jiní.

Pokud nicméně máte tento problém, pomohou vám tři jednoduchá pravidla. Za prvé, půl hodiny před jídlem vypijte sklenici vody. To vám pomůže snížit objem jídla, které sníte.

Za druhé, začněte kávu a čaj pít neslazené  (zvyknete  si  rychle, dokonce vám to začne chutnat) a na sladkosti zkrátka na nějaký čas zapomeňte.

Za třetí se ujistěte, že opravdu každý den (skutečně každý!)  věnujete alespoň  30 minut cvičení. Rozcvička musí být vaše všechno!

2. «Nervózní »  bříško.

Pokud  se vám tuk hromadí výlučně v oblasti břicha, pak je jeho důvodem buď deprese, nebo stres, nebo ustavičná úzkost.

Lidé  trpící  „nervózním bříškem“  jedí  hodně sladkého, aby zajedli stres. Pokud najdete cestu, jak své nervy alespoň maličko uklidnit, vaše chuť na sladké rapidně poklesne. To vám umožní zbavit se nadváhy.

3. Hormonální obezita.

Lidé,  jimž  se  tuk  hromadí  na   bocích,   jsou   obětí   hormonální   nerovnováhy  nebo menopauzy. K boji s tímto typem obezity je třeba se zbavit kouření a alkoholu, snažit se méně sedět a víc se hýbat.

Musíte svůj metabolismus restartovat. Jinak budete po celý život  jen  vzdychat,  kdykoli se postavíte na váhu.

4. Aterogenní metabolická disbalance.

Lidé s tímto typem obezity mají rovněž tuk soustředěn v oblasti  břicha; mívají problémy s dýcháním.

První,  co  musíte  udělat  –  vyřadit  alkohol.  Dále  už  podle tradičního seznamu: ranní rozcvička,  jednou – dvakrát  do  týdne do fitness centra, nová dieta. A tou se myslí více potravin rostlinného původu a méně těch živočišných.

5. Ateroskleróza – ukládání tuků v cévní stěně.

Má  se  za  to,  že  tento typ je genetickou záležitostí. Tuk soustředěný v cévách dolních končetin nebývá důsledkem nesprávného způsobu života.

Ženy  takto  postižené stále bojují s potoky nohou.   Zejména silně je tento problém trápí v těhotenství.

Lidé postižení silnýma nohama by měli častěji běhat a chodit do schodů pěšky. Dopřejte nohám pravidelnou zátěž!

6. Obezita z pasivity.

Typická  u lidí, kteří byli v minulosti fyzicky velmi aktivní. Dělali nějaký sport, nebo těžce fyzicky pracovali. Nyní už jsou neaktivní, sedí v kanceláři, jezdí v autě a v důsledku mají velké břicho.

K odstranění problému nejsou vhodná dlouhá období hladovění.  Musíte jíst častěji, než jednou nebo dvakrát za den. To zabrání chronickému přejídání po večerech.

Běhat  začnete  nejspíš  jen těžko, proto budete muset zásadním způsobem přebudovat jídelníček. Jíst častěji, po malých dávkách. Více zeleniny a méně těstovin. Více ovoce a méně koblih. (via)

=========
Vydýchejte svoje kilogramy!
6 jednoduchých cviků na 20 minut denně