6 důvodů, pro které je užitečné se ráno sprchovat

6-duvodu,-pro-ktere-je

Někomu se nechce vstát o čtvrt hodiny dříve kvůli ranní sprše, ale věřte, že to stojí za to.

1. Ranní sprcha vám zvedne náladu

Je čas stát se ranním ptáčetem! Výzkumu připraveného Herbal Essences se zúčastnilo tisíc žen. 90 procent z nich potvrdilo, že ranní sprcha jim zvedne náladu. Pravděpodobně je to jediný případ, kdy je nám probuzení o čtvrt hodiny dříve k užitku.

2. Ranní sprcha zvýší pocit vlastní přitažlivosti

Více než dvě třetiny žen z uváděného výzkumu se po ranní sprše cítí daleko víc v pohodě a víc než polovina si připadá mnohem přitažlivější. (Vsadíme se, že Beyoncé se ráno sprchuje!) Nejsou to jen slova. Je dokázáno, že studená voda dodává lesk a zdraví vlasům. A totéž platí o těle. Vyzkoušejte to a výsledek vás příjemně překvapí. A když už hovoříme o prospěšnosti ranní sprchy pro tělo, dodejme, že pomáhá také zbavit se přebytečných kilogramů. Ve Skandinávii bylo zjištěno, že metabolismus hnědého tuku v těle pravidelně vystavovaném nízkým teplotám je patnáctkrát rychlejší.

3. Ranní sprcha dokáže nahradit kávu

Sprcha, zejména ta studená, může být stejně dobrým stimulátorem, jako káva. Vzpruží vás i bez kofeinu, dodá energii a optimismus.

4. Ranní sprcha je lepší než snídaně

Jakkoli podivně to zní, více než dvě třetiny dotazovaných žen prohlásily, že by si raději odepřely snídani než ranní sprchu. A to nejen z důvodů hygienických, ale právě pro příval energie a dobré nálady, které jim ranní sprcha přináší.

5. Ranní sprcha prospívá pokožce
Kůže vám za ranní sprchu poděkuje. Zvláště máte-li mastnější typ pokožky. Ranní sprcha vás zbaví všeho přes noc uvolněného tuku. Správně osušená a ošetřená pokožka je po ranní sprše jako znovuzrozená.

6. Ranní sprcha pomáhá proti depresím
Američtí vědci ze státu Virginia dokázali, že studená voda aktivuje činnost oblasti tzv. „modré skvrny“ na spodině 4. mozkové komory (locus coeruleus ). V důsledku její činnosti je do organismu vyplavován noradrenalin, hormon, který pomáhá v boji s depresí.

Jak vidíte, má ranní sprcha řadu výhod. Zkuste to.

=========
Pět večerních zlozvyků
3 ranní procedury, kterými bychom měli začínat den