5 minut a 4 body. Jak se během pěti minut zbavit rýmy bez léků.

Rýma je trvalým průvodcem chladných a proměnlivých ročních období. Jak si v sezóně nemocí z nastydnutí můžeme pomoci rychle a bez léků? Tradiční čínská medicína má i k této nepříjemné, život otravující nemoci svůj přístup. Přečtěte si o tom něco v našem článku.

Najde se jenom málo lidí, kteří by rýmu pokládali za vážnou nemoc, ovšem pořádně otrávit život dokáže rýma prakticky každému. Pomoci organismu s tímto neduhem si poradit a aktivovat jeho vnitřní síly pro boj s rýmou však můžeme pomocí tradiční čínské masáže speciálních bodů na obličeji.

4 body, které vám pomohou při rýmě.

Bod 1.

Jestliže myšleně protáhnete linii obočí, najdete tento bod na průsečíku s linií nosní přepážky.

Bod 2.

Jde vlastně o dva symetrické body ležící po obou stranách obličeje. Jsou to sotva postřehnutelné prohlubeniny asi dva centimetry od vnějších konců obočí. Tlačit je třeba na obě najednou.

Bod 3.

Opět dva symetrické body u kořene nosu, na kraji očních důlků. Masírujeme oba současně.

Bod 4.

Další dva symetricky umístěné body asi půl centimetru od nosních křídel.

JAK BODY TISKNOUT?

Uvedené body masírujeme konečky prstů po dobu jedné minuty. Tlačíme na ně poměrně silně, nesmíme však cítit žádnou bolest. Je jedno, zda budeme krouživý masážní pohyb vést po směru nebo proti směru hodinových ručiček. Důležité je cítit tlak na masírované místo.

JAK TO FUNGUJE?

Hlavní je správné proudění krve!

Ptáme se lékaře tradiční čínské medicíny Lu Hun Sena, jak je možné pouhým tisknutím a masírováním nějakého místa ovlivnit neduh.

„Tradiční čínská medicína zastává názor, že nejdůležitější ze všeho je správný přítok krve do svalů a tkání“, říká doktor Lu . „Jestliže je krev někde v organismu blokována a neproudí jak má, může v tomto místě propuknout chorobný stav. Naopak, jestliže zajistíme správný průtok krve, je organismus většinou schopen se s nemocí vypořádat sám. Proto masáž klíčových bodů pomáhá obnovit stav zdraví.“

=========
Program radikálního omlazení
Gymnastika očí vás osvěží víc než hrnek kávy.