Tento jednoduchý způsob vám ukáže, nakolik jste zdrávi

nakolik-jste-zdravi

Abychom se dozvěděli, jak je na tom náš organismus, musíme většinou podstoupit spoustu analýz a testů. Brazilský vědec Claudio Gil Araujo však přišel s velmi jednoduchým testem, který podle jeho přesvědčení spolehlivě ukáže, nakolik jste mladí. Mnohé navazující výzkumy ukázaly, že má pravdu.

Je to úplně jednoduché! Stačí se jen posadit a znovu vstát. Takhle:

1. Na počátku cvičení máte 10 bodů. Tak tedy: Postavte se bosí na podlahu a zkřižte nohy.

2. Se zkříženýma nohama jděte do sedu. Nesmíte si pomáhat jinými částmi těla. Jestliže se opíráte rukou, loktem, kolenem, jinou částí nohy, ztrácíte jeden bod. Pokud se vám podařilo posadit se bez podpory, ale se ztrátou rovnováhy, ztrácíte půl bodu.

3. Chvilku seďte na zemi se zkříženýma nohama. A potom se pokuste ze sedu vstát bez pomoci rukou. Jestliže se jakkoli opíráte, ztrácíte bod.

4. Pomocí získaných bodů snadno zjistíte stav svého zdraví.

Výsledky:

8-10 bodů: dobře. Vedete zdravý způsob života a vaše tělo je ve skvělém stavu. Se zdravím je vše v pořádku.

6 — 7.5 bodů: to není špatné. Máte se o co snažit, ale riziko tu žádné není.

3.5 — 5.5 bodů: varování. Máte problémy. Riziko, že během příštích šesti let zemřete, je dvakrát vyšší než u předchozích dvou skupin.

0 — 3 bodů: špatně. Vážné varování. Jste ve velmi špatné formě a riziko, že během příštích šesti let zemřete, je u vás pětkrát vyšší, než u lidí v kategorii „dobře“.

Je zřejmé, že test neplatí pro lidi se specifickými onemocnění. Nicméně vyzkoušet si ho může být zajímavé. Lidé z prvních dvou skupin mohou být klidní. Pokud jste se ocitli v jiné skupině, zamyslete se nad svým zdravím, dokud není pozdě.

=========
Jak se správně stravovat, abychom v zimě nebyli věčně nemocní?
Devatero potravin, kterým bychom se měli raději vyhnout