«Konfuciův bod»: zvláštní místo síly na lidském těle


Problém chronického stresu je stále více rozšířený. Mohli bychom ho nazvat jedním z hlavních bičů 21. století. K jeho rozvoji obvykle dochází postupně, dusí své oběti měsíce a někdy celé roky, ničí jim život a závažně narušuje různé funkce organismu.

Chronický stres zdaleka nezpůsobuje pouze zhoršení nálady, neurasténie a emoční nevyváženost. Má na svědomí systémové poruchy trávicí soustavy, nadýmání, zhoršení zraku a schopnosti soustředění, hořkost v ústech, ranní nevolnosti atd.

Pokud jde o fyzické zdraví, ovlivňuje chronický stres především kvalitu funkce žlučníku.Dále se negativně podepisuje na činnosti dvanácterníku. V důsledku dochází k rozvoji zánětu žlučníku.

Jak se toho zbavit, nebo ještě lépe, jak tomu předejít?

Jednou z nejpopulárnějších Východních metod, urychleně eliminujících negativní důsledky chronického i akutního stresu, je masáž biologicky aktivního bodu fen-čch’ (fen-či). Najdeme ho v jamce mezi dolní části hrbolu týlního a výběžkem kosti spánkové za ušním boltcem. Říká se mu také „bod ducha“ nebo „Konfuciův bod“.

Konfucius (551-479 př.n.l) byl čínský filosof, politik a státník. Jeho učení významně ovlivnilo čínskou kulturu, politiku a náboženství. Traduje se, že si často masíroval právě toto místo – proto jedno z jeho označení je na počest Konfuciovu. Podle jeho slov aktivace bodu „pozoruhodně zbystřuje ducha, zmírňuje srdce a zjasňuje pohled“. Má se za prokázané, že kromě neutralizace důsledků chronického stresu aktivace bodu stimuluje rozvoj mozku.
Působit na bod můžeme buď prstem nebo tupým koncem tužky. Jemným krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček masírujeme bod po dobu asi 5 minut.

Bod leží jak na levé, tak na pravé straně hlavy, je oboustranný. Praváci by měli aktivovat bod na pravé straně, leváci na levé. Máte-li silné ruce, můžete aktivovat oba body najednou.

Pomocí masáže Konfuciova bodu se můžete zbavit střevních křečí a přispět ke zdraví svého žlučníku, neboť leží na jeho energetické dráze.

Stejně tak je prospěšné aktivovat tento bod při bolestech hlavy, onemocněních očí, zhoršení sluchu a tinnitu, při závratích, zvýšeném tlaku, neurasténii a emoční nevyváženosti.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz Začněte svoji cestu za tělem snů teď hned!

=========
Co způsobí masáž tohoto bodu na čele
Zázračný bod na zátylku. Stačí kousek ledu a stane se zázrak!