Je to jednoduché: nejlepší večeře při hubnutí


Pohanka a kefír – prospěšnost obou těchto potravin pro lidské zdraví je už dost známá, nejde o nic nového. Velmi prospěšné je však jejich spojení. Čím je užitečná dieta založená na pohance a kefíru si přečtěte v našem článku.

Užitečnost pohanky pro organismus spočívá v jejím příznivém působení na lidský trávicí systém. Obsahuje množství stopových prvků stimulujících proces hubnutí a podporujících celkový zdravotní stav. O nic méně prospěšný není ani kefír. Bývá nazýván potravinou pro hubnutí přímo ideální. V čem spočívá dokonalost jejich spojení? Za prvé vám toto na přípravu zcela nenáročné jídlo pomůže doplnit zdravé živiny. Za druhé, pravidelná konzumace pohanky s kefírem podstatně zlepšuje funkci žaludku, jater a slinivky. Máte-li trávicí problémy nebo trpíte žaludeční nevolností, pomohou vám tyto potraviny rychle a účinně uvést činnost trávicího traktu do pořádku. Navíc působí detoxikačně a zajistí, že shodíte pár přebytečných kil.

Dieta založená na pohance a kefíru

Připravit si porci pohanky s kefírem je prosté. Potřebujete 2 lžíce dobře propláchnuté pohanky, kterou zalijete 200 ml kefíru. Nejlepší je nechat ji stát přes noc. Kefír by neměl mít více než 2,5 g tuku.

Pokud se pro dietu rozhodnete, pak na 3-5 dnů vyřaďte každé jiné jídlo. Můžete tak shodit 3-5 kilo. Také můžete z pohanky s kefírem udělat součást svého normálního jídelníčku. Je to ideální lehká večeře. Při tepelné úpravě pohanka ztrácí část svých užitečných vlastností, proto tato varianta je daleko zdravější.

=========
8 stravovacích přikázání
5 vychytávek schopných nahradit každou dietu