5 jednoduchých způsobů, jak začít zdravě žít.


Experti z Národního zdravotnického institutu USA zveřejnili několik jednoduchých způsobů, jak začít zdravě žít.

Mnoho lidí si pravidelně slibuje, že začnou nový život. Obvykle se takové sliby týkají zdravého způsobu života a zdravé výživy, sportování a osobního rozvoje. Jakkoli je jejich přání změnit se silné, nedosáhne řada odhodlaných úspěchu proto, že mají k věci nesprávný přístup. Jednou z největších chyb jsou kardinální změny životního způsobu. Podle slov odborníků příliš ostrý start vyvolává leda stres a špatnou náladu.

Aby mohly být podobné plány úspěšné a aby nepoškodily zdraví, doporučují začít s málem a pouze postupně měnit zdravý životní způsob v běžnou rutinu. Těm, kdo jsou odhodláni k prvním krokům, radí řídit se následujícími doporučeními:

Pokud je pro vás těžké jíst syrovou zeleninu, jezte ji pečenou.

Na první pohled toto doporučení budí pochybnosti, je ale skutečností, že některé druhy zeleniny pečením získávají více užitečných látek oproti zelenině syrové nebo vařené. Například brambory, tykev, rajčata a lilek připravované na pánvi získávají úpravou zvláštní látky, posilující obranné funkce organismu. Aby se kladný účinek úpravy pečením ještě zvýšil, je doporučováno použít při něm olivový olej.

Jen těžko se motivujete ke sportu? Dejte si tu správnou přezdívku!

Chcete-li začít běhat, říkejte si Běžec,pokud byste rádi plavali, budete Plavec, láká-li vás kolo, zkuste Cyklistu. Tenhle prostý trik vám pomůže s motivací a výdrží, protože podvědomě budete toužit, abyste své přezdívce skutečně dostáli.

Jestliže je běh komplikací, zkuste víc chodit

Pro mnoho lidí je těžké najít čas na proběhnutí. Odborníci tedy radí začít s chůzí. Kam zatím jezdíte autem nebo MHD, jděte pěšky. Aspoň část cesty. Pravidelná chůze vám dodá na obranyschopnosti a ubere na kilech. Budete ve formě.

Jestliže se pořádně nevyspíte, změňte denní rozvrh

Negativní důsledky nedostatečného a nekvalitního spánku zná každý. Věčná únava, stres, přejídání a mnoho dalšího. Velmi často odsouváme odchod na lůžko pro nával domácí práce nebo povinností v zaměstnání. Přeorganizujte svůj den tak, abyste mohli jít včas spát. Bez řádného odpočinku to zkrátka nejde.

Nedaří se vám jíst míň sladkostí… najděte to, co vám dává pocit štěstí

Početné výzkumy potvrzují, že lidé cítí silné a neodolatelné puzení ke sladkostem při nedostatku dopaminu – hormonu štěstí. Chcete-li se uchránit negativního dopadu nadbytku cukru v těle, pořiďte si zajímavého koníčka, který vám přinese pohodu. Vaše touha po sladkostech se podstatně sníží.

ŽIJTE V TĚLE, VE KTERÉM CHCETE ŽÍT - 31-denní videokurz 

Chcete vylepšit svoji fyzickou formu, být štíhlejší nebo si prostě upevnit zdraví? ZAČNĚTE SVOJI CESTU ZA TĚLEM SNŮ TEĎ HNED! 
=========
Jídlo posilující imunitu
Očista organismu pro rychlou normalizaci váhy