4 rady pro přirozený detox organismu

Jako lékaře mě velmi zajímá neustálý vliv toxinů vyskytujících se všude kolem nás na vznik nadváhy a rozvoj cukrovky druhého typu. . Některé chemické látky, jejichž vliv je často podceňován nebo ignorován, snižují schopnost lidského organismu udržet vyváženou hladinu cukru a také cholesterolu v krvi.

Žádné léky v tomhle nepomohu. Musíme se sami snažit zlepšit vyhlídky vlastního organismu v boji se škodlivinami. Jinak by to mohlo dopadnout podobně, jako kdyby popeláři vyhlásili stávku a odmítali vyvážet odpady. Organismus zaplavený toxiny by se stal pařeništěm, v němž by klíčily a báječně prospívaly nesčetné nemoci.

Detox znamená vyvést z těla všechno, co do něj nepatří. Dnešní člověk je v ustavičném kontaktu s látkami, s nimiž by v kontaktu být neměl. Žijeme v prostředí nasyceném množstvím chemických látek, s nimiž lidské tělo zvládá zacházet jen s obtížemi, protože tak nebylo nastaveno. Měli bychom se tedy co nejvíce snažit očistit je sami nějakou přirozenou cestou.

Zbavit se toxinů můžeme s využitím čtyř cest: močí, stolicí, potem a dechem. Jak tyto způsoby co nejvíce optimalizovat:

1. Ledviny odvádějí škodliviny z krve

Abyste jim v tom pomohli, pijte 8-9 sklenic čisté nesycené vody denně. Lidské tělo se ze 60-70 procent skládá z vody. Prvním signálem dehydratace je barva moči. Měla by být dost průzračná. Tak průzračná, abyste přes ni dokázali číst noviny. Má mírně žlutavý nádech.Pokud užíváte nějaké vitamínové preparáty, může být barva výraznější. Pokud máte moč tmavší nebo je ostře cítit, je možné, že málo pijete. V každém případě to není dobrý příznak.

2. Pravidelná stolice

Abyste toho dosáhli, zvyšte množství vlákniny, kterou konzumujete. Vláknina je úžasným prostředkem, který tělu přináší četné bonusy. Kromě jiného čistí střevo a změkčuje stolici. S vlákninou však nezapomínejte také dostatečně pít, jinak si způsobíte zácpu. Pokud ani tohle nepomáhá, zkuste užívat lněné semínko. Je velmi účinné a zároveň také šetrné.

3. Vyvedení toxinů prostřednictvím kůže

Abyste prováděli detox s využitím kožních pórů, musíte se alespoň třikrát do týdne důkladně zpotit. K tomu vám pomůže pravidelné cvičení, jízda na kole nebo běh, pro někoho je vhodná i sauna. Existují rovněž detoxové koupele.

4. Detox prostřednictvím plic

Vzduch, který vdechujeme, není bohužel ani zdaleka vždycky čistý. Každý den tak musejí plíce filtrovat z kyslíku karcinogenní látky ppocházející z kouře a plynů, alergeny živočišného i rostlinného původu. Ztížené dýchání omezuje přístup kyslíku do všechn částí těla. Dýchejte zhluboka, aby se kyslík dostal až do mozku. Učte se také dýchat břichem, to je výtečný způsob detoxikace.

Doktor Mark Hyman

=========
10 nejlepších způsobů očisty organismu
Horké nápoje spalující tuky: 5 top variant