19 druhů koření příznivě ovlivňujícího povahu

19-koreni-2

Moderní kulinařina vyniká obrovským výběrem nejrůznějšího koření. Aby byla chuť jídla ještě rafinovanější a abychom zdůraznili jeho chuťové kvality, máme na výběr množství přísad. Získání jakéhokoli exotického nebo nějak zvláštního koření dnes není nijak obtížné. V obchodech je nabízen neuvěřitelně široký výběr a kuchařské knihy nám neustále radí, jaké koření do kterého jídla přidat, jen aby se změnilo k lepšímu, aby získalo neobvyklou vůni i chuť.

Účinek koření na chuťové receptory uznávají a oceňují tedy všichni, málokdo však ví, že koření dokáže ovlivnit povahu a celkový stav člověka.

Je to zvláštní, ale koření skutečně může ovlivnit naši náladu, pracovní výkonnost i povahu. Tento zajímavý objev učinili vědci už před několika desetiletími a trvalé pozorování milovníků koření jejich závery jenom potvrdilo.

Využití koření – jeden z nejchutnějších způsobů ovlivnění povahy.

Anýz pomáhá se uklidnit, soustředit, správně se rozhodnout. Cítíte-li se roztěkaní, tohle koření vám pomůže se zklidnit.

Bazalka příznivě působí na lidi s nízkým sebevědomím, pomáhá vyrovnat komplexy. Kdo ji pravidelně užívá, nedělá si hlavu s tím, jak kdo hodnotí jeho zevnějšek.

Zázvor má na organismus celou řadu příznivých účinků. Zlepšuje paměť, dělá člověka vnímavějším, dodává sílu, svěžest a aktivitu. Výborné je užívat ho při stresu a depresích. Pokud je před vámi nějaká vypjatá a vyčerpávající duševní činnost, bude pro vás zázvorový čaj výborným pomocníkem. Zázvor napomáhá rozvoji cílevědomosti, odvahy a rozhodnosti.

Yzop zvyšuje komunikativnost, pomáhá najít s polečný jazyk s lidmi kolem, dodává půvab a také očišťuje energetický obal člověka.

Hřebíček je výborným prostředkem pro ty, kdo snadno podléhají hysterii. Toto koření pomáhá správně si seřadit životní priority. Orientuje člověka na sebezdokonalování. Kdo používá hřebíček, je více chráněn před zlobou a závistí okolí. Hřebíček napomáhá zvýšení imunity, zkracuje období rehabilitace po úrazech a nemocech.

Černá hořčice dodá povaze měkkost, klid, smířlivost. Kladně působí na agresivní lidi, pomáhá jim zbavit se vnitřního napětí, napomáhá uvolnění, přináší kvalitnější spánek.

Kurkuma je koření velmi užitečné pro uchvátaného člověka nebo pro toho, kdo se neumí klidně rozhodovat. Lidé, kteří často konzumují kurkumu, přistupují k životním svízelům pokojněji. Kurkuma mírní podráždění a orinetuje člověka na realizaci toho, co si předsevzal.

Kardamon rozvíjí v lidské povaze schopnost odpouštět, zbavuje člověka nepříjemných pocitů při kontaktu s jinými lidmi. Je to výborné koření pro celou rodinu, pomáhá vyhnout se hádkám, rodiče naladí k porozumění dětem, starší lidi uklidňuje. Díky kardamonu se člověk stává štědřejším a zároveň lépe odolává pokušení nesmyslných nákupů.

Kalindži (černucha) nastolí v duši rovnováhu. Pomáhá k přijetí správného rozhodnutí v extrémní situaci, zbavuje lenivosti. Myšlení je pronikavější, fantazie bohatší. Pokud dojde k situaci vyžadující okamžité rozhodnutí, toto koření vám určitě pomůže. Rozvíjí optimistické naladění člověka, pomáhá uvěřit ve vlastní síly.

Koriandr – povahu člověka činí odolnější vůči vnějšímu podráždění. Pomáhá zachovat klid při kontaktu s drzými, hrubými, nevychovanými lidmi. Toto koření je vhodné užívat při přípravě pokrmů pro lidi, kteří jsou nuceni být v častém kontaktu s lidmi.

Skořice pomůže snadno se vyrovnat s neúspěchy, rozvíjí sebeúctu a naladí člověka optimisticky v každé situaci. Pomáhá zbavit se negativních emocí. Člověk, který v potravě užívá skořici, a mýšlí optimisticky, je laskavější a snadno s lidmi nachází společnou řeč.

Římský kmín napomáhá při získání odolnosti vůči intrikám a pomluvám. Jeho vlivem se můžete zbavit nepříjemného zlozvyku nebo se naučit dodržovat denní režim.

Mango vám pomůže získat optimistický pohled na svět, nakazí vás svou pozitivní energií a naučí vás radovat se ze života. Lidé, kteří jedí mango, jsou otevření, mají ze života požitek, smějí se a žertují a budoucnost je neleká.

Majoránka pomáhá dát se rychle dohromady po prožitých nepříjemnostech, mění ho směrem k cílevědomosti a promyšlenosti jednání.

Muškátový oříšek rychle obnovuje fyzické síly člověka, činí ho vnímavějším a rozhodnějším, upevňuje sílu vůle.

Chilli je koření, které člověku pomáhá získat měkčí povahu, zapomenout na hrubost a agresi. Nutí člověka se dobře zamyslet, než přijme nějaké rozhodnutí. Lidé, kteří často konzumují chilli, dosahují snadno vzájemného porozumění s jinými. Chilli podporuje schopnost vykonávat puntičkářskou, dlouhou a nezajímavou práci.

Fenykl zbavuje únavy a skleslé nálady , mírní přílišnou přímočarost a podráždění, naučí člověka být laskavějším a chápavějším.

Tymián podpoří sebedůvěru, pomáhá poradit si s ostychem a trémou, činí člověka otevřenějším v jednání.

Pískavice zklidní povahu každého člověka, dodá mu klid a uvážlivost. Lidé konzumující pískavici bývají šťastnější, než je obvyklé, v jejich rodině panuje mír a radost.

=========
Jaké banány se mají jíst: zelené nebo s tečkami
10 obyčejných potravin proti stárnutí