7 důvodů, pro které je spaní bez pyžama užitečné

bez-pyzama

Gigi Engle shromáždila důkazy potvrzující, že spát nahý je nejenom normální, ale také velmi prospěšné.

Kam moje paměť sahá, vždycky jsem odmítala tradiční pyžamo a spala raději v tom, které mi takříkajíc nadělila příroda. Nikdy jsem na tom neviděla nic divného ani neobyčejného.Je to pohodlné, jednoduché a aspoň za tohle nesmyslné oblečení neutrácím peníze.

Proč bych si měla navlíkat pyžamo, když si můžu lebedit nahá a jedinou bariéru mezi mým tělem a mou milovanou postelí tvoří ložní prádlo?

Zdá se ovšem, že nejsem taková jako většina lidí. Podle průzkumů z roku 2012 většina dává přednost cestování do říše snů v onom textilním salámovém střívku, do kterého se dobrovolně nasouká.

Ve skutečnosti je ale spaní bez pyžama zatraceně propěšné. Když budete spát nazí, budete se cítit šťastnější, budete líp spát a také se budete častěji milovat.

To, co já vím už dávno, teď potvrdila věda. Tady je sedm zcela logických, vědecky podložených důvodů, proč spát nahý.

1. Konečně se pořádně vyspíte

Podle výzkumů Americké akademie spánkové medicíny se v hlubokém spánku přirozená teplota těla snižuje. To je součást denního biorytmu.

Když si tedy navléknete pyžamo, můžete narušit přirozený pokles své tělesné teploty a v důsledku toho může dojít k porušení spánkového cyklu vašeho organismu.

Narušení přirozeného poklesu tělesné teploty je rovněž těsně spojeno s nespavostí. Pokud nemůžete vychladnout, budete špatně spát.

Zkrátka když zapomenete na pyžamo, zlepšujete ve skutečnosti kvalitu svého spánku. Tak praví věda.

2. Zbavíte se potíží

Jennifer Landa, autorka knihy „The Sex Drive Solution for Woman“ („Řešení pro ženské libido“), argumentuje užitečností nahého spaní pro ženské intimní partie. Klima uvnitř pochvy připomíná džungli, je tedy optimálním prostředím pro množení bakterií a kvasinek. Spánek bez pyžama znamená lepší přirozené větrání a v této věci vám udělá víc než dobrou službu.

3. Budete si připadat víc sexy

Spát nahá vždycky bylo a je sexy. Probudíte se vedle nové známosti tak, jak vás máti porodila a už jste připravená, už toužíte po ranním sexu – co může být krásnější? Když se probudíte bez pyžama, automaticky jste naladěna na sexuální notu.

Když několik prvních minut po probuzení strávíte protahováním nahého těla vedle partnera, můžete vsadit svůj nahý zadeček na to, že budete cítit mnohem víc sebejistoty. Budete se sebou spokojená. Sebejistější znamená krásnější, a to nejenom pro vás, ale i pro ostatní.

4. Tukové faldíky na břiše zmizí

Pokud preferujete nahé spaní, děláte dobře pro odstranění tukové vrstvy na břiše a také pro snížení cholesterolu.

Tělesná teplota v noci klesá. Tím se zvyšuje hladina růstového hormonu a zároveň klesá hladina kortizolu, což napomáhá vzniku zdravého spánku.

Ideální noční spánek má dva cykly – v tom prvním organismus odpočívá při nízké hladině kortizolu. Ve druhém, kdy organismus pracuje, se úroveň kortizolu zvýší, probíhá příprava na nový den. Proto se probouzíte plni energie.

Pokud se spánek přeruší (například proto, že se necítíte v pyžamu pohodlně), organismus přirozeně začíná uvolňovat více kortizolu – přebytek kromě jiného aktivizuje vaši chuť k jídlu.

Rozlučte se s dietou a připravte se na přivítání krásné postavy!


5. Budete mít víc sexu

Jestliže budete spát nazí, budete mít určitě více sexu. Je to logické. Spánek bez pyžama k sexu provokuje a vztahy, v nichž je dostatek sexu, jsou šťastnější a pevnější vztahy. Více sexu prohlubuje intimitu mezi mužem a ženou, posiluje důvěrnost a jistotu vztahu.

6. Nebudete se muset ráno sprchovat

Jestli člověka něco pořádně naštve, tak je to potřeba ranní sprchy. Znamená to o 20-30 minut dřív vstát! Ale bez pyžama se budete celou noc cítit svěží. Nebudete se potit a pod sprchu lézt nemusíte…

7. Je to zkrátka jednodušší

Pokud jde o odpočinek, všichni určitě vždycky toužíme co nejdřív pocítit pohodlí svého polštáře a přikrývky.

Podotýkám, že oblékat si pyžamo znamená také více práce. Musíte si svléknout oblečení a když se osprchujete, musíte si obléci pyžamo. Možná se vám zdá, že jsem trochu líná, ale koupelna není vždycky tak blízko ložnici, jak bychom si přáli. A já jsem po devítihodinovém pracovním dnu tak unavená, že se do postele těším. Nehodlám zbytečně ztrácet ani chvíli.

Gigi Engle

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Jak se naučit usnout během 1 minuty
Myšlenkové cvičení před spaním